ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

01

Заявка на процедуру

Вам достатньо зв’язатися з нами по одному із вказаних контактних номерів телефону або приїхати в наш офіс

02

Підбір необхідної послуги

Кваліфікований фахівець проведе з вами первинну консультацію, щоб визначити мету проведення перевірки. Будь-яка інформація, отримана в ході перевірки, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

03

Узгодження дати

Ми узгоджуємо з Вами зручну для проведення тестування дату та час.

04

Зустріч в офісі чи виїзд спеціаліста на об'єкт

Під час зустрічі, особа, яка перевіряється повинна добровільно погодитися на опитування з використанням детектора брехні і підписати відповідний договір.

05

Проведення процедури

Суть процедури – вловити реакцію людського організму на певні стимули, зовнішні подразники. Це можуть бути фото і відео матеріали, аудіозаписи, опитування.

06

Формування звіту про перевірку

Зчитана за допомогою спеціальних датчиків інформація про зміни основних показників організму в різних частинах тіла, аналізується нашим фахівцем. Звіт надається в доступному для Вашого розуміння вигляді.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Поліграф обдурити/ввести в оману/перехитрити/збити з пантелику/… неможливо. Так само неможливо зробити подібні речі з ноутбуком або монітором, оскільки – це техніка, яка виконує чіткі прописані алгоритми.

Поліграф – складний і дуже чутливий пристрій. Сучасні поліграфи реєструють до дев’яти рефлекторно змінюваних психофізіологічних параметрів, що забезпечує високу точність результатів.

Помилки детектора брехні – це не помилки пристрою, а спеціаліста-поліграфолога. Недостатня кваліфікація, от що в дійсності може призвести до невірних результатів.

Досвідченого ж спеціаліста не введуть в оману ані лікарські блокатори, ані «народні засоби», ані навіть спеціально навчені люди.

Ми знаємо про всі способи/інструменти/підходи/поради, які містяться в мережі Інтернет та інших джерелах, про способи протидії перевіркам на поліграфі: завдання собі болю, недосипання, десять філіжанок кави/чаю, заспокійливі, абстрагування від дійсності, медитація – для кожного з цих способів протидії є відповідні методи виявлення.

Якщо поліграфолог виявляє протидію, він про це чітко зазначає у довідці, а замовник дослідження вже приймає відповідні рішення щодо особи, яка протидіяла.

Будь ласка, не протидійте, не ускладнюйте собі життя, протидія буде виявлена, а Вам потім потрібно буде шукати виправдання.

Не існує результатів з відсотком достовірності 99,9 % – це лише рекламний хід деяких поліграфологів, що бажають будь-якою ціною отримати замовлення.

Реальний, чесний процент достовірності результату складає від 85 % до 97 %.

В кожному індивідуальному випадку поліграфолог детально вивчає ситуацію замовника і створює індивідуальну систему тестів, не використовуючи при цьому застарілих шаблонів.

Кожен день досвід більш ніж 200 членів ВАП надає можливість вдосконалювати методику проведення досліджень та бути лідерами ринку детекції брехні в Україні.

Детектор брехні цілковито безпечний!

Говорячи про якусь шкоду для здоров’я, в більшості випадків йдеться про загострення хронічних захворювань.

Дійсно, є ряд захворювань, при яких перевірка на поліграфі протипоказана: це тяжкі патології сердечно-судинної системи і психосоматичні розлади.

Саме тому будь-яка перевірка на детекторі брехні включає попередню бесіду, під час якої обов’язково проясняються спірні моменти.

Детектор брехні досліджує пам’ять і фіксує психофізіологічні реакції при пред’явленні відповідних стимулів.

«Емоційність» досліджуваного, тип його нервової системи, абсолютно не впливає на результат, оскільки навіть у дуже емоційної людини не буде виявлено реакції, яка б свідчила про обман, якщо в пам’яті у даного досліджуваного немає слідів запитуваної події.

Загальний фон правдивих відповідей емоційної людини може бути високий, але якісно в його реакціях не буде інформативних ознак, які б свідчили про спробу приховати або спотворити інформацію, яка повідомляється під час перевірки на поліграфі.

На дослідження з використанням поліграфа виносяться виключно питання щодо конкретних дій/подій в минулому, що збереглись в пам’яті досліджуваної особи.

Не доцільно виносити на дослідження питання почуттів, переконань, уподобань, прогнозів та інших суб’єктивних суджень. Дані питання мають оціночний характер та не підлягають дослідженню з високим ступенем достовірності.

Ми Вам дамо відповіді на питання:

  1. Чи викрадав гроші з сейфу?
  2. Чи знає, де знаходяться викрадені речі?
  3. Чи брав участь у злочині (шахрайство, побої, вбивство, зґвалтування)?
  4. Чи передавав третім особам конфіденційну інформацію?
  5. Чи вступав у статеві відносини з іншими особами за час шлюбу?
  6. Чи отримував “відкати” від постачальників?
  7. Чи збирав компрометуючу інформацію на власника чи компанію?

Ми НЕ відповімо на питання:

  1. Чи кохає він мене?
  2. Чи буде в подальшому порядно поводити себе?
  3. Чи організує в майбутньому шахрайську схему?

Поліграфологи ВАП не використовують поліграфи, які викликають у людини больові відчуття.

Більшість поліграфів американського виробництва через тугий манжет, який вимірює артеріальний тиск, створюють сильний дискомфорт, а при тривалих дослідженнях викликають біль у респондента.

Ми використовуємо поліграфи, які живляться від USB-входу (5 вольт – виключена можливість ураження електричним струмом) та не включають в себе датчики, що викликають дискомфорт та/або больові відчуття.

Поліграфологи ВАП не використовують поліграфи, які викликають у людини больові відчуття.

Більшість поліграфів американського виробництва через тугий манжет, який вимірює артеріальний тиск, створюють сильний дискомфорт, а при тривалих дослідженнях викликають біль у респондента.

Ми використовуємо поліграфи, які живляться від USB-входу (5 вольт – виключена можливість ураження електричним струмом) та не включають в себе датчики, що викликають дискомфорт та/або больові відчуття. ми

Особа, яка проходиться дослідження з використанням поліграфа, повинна мати паспорт або інший документ з фото, що засвідчує її особу.

Крім того, кожен, хто проходить дослідження, повинен заповнити та власноруч підписати добровільну письмову згоду наступного змісту:


ЗАЯВА
про надання добровільної згоди на проведення дослідження з використанням поліграфа         

 

Я,_______________________________________________

адреса:_________________________________________

дата народження: ____________________________

моб. телефон __________________________________

Я засвідчую, що перебуваю в нормальному психічному і фізичному стані та без примусу прийняв(ла) рішення про участь у проведенні дослідження з  використанням поліграфа.

Я ознайомлений(на) з умовами проведення дослідження з використанням поліграфу, а саме:

  1. Відмова від проведення дослідження не може трактуватися як приховування мною інформації чи призводити до обмеження моїх прав, свобод та законних інтересів.
  2. Перед початком обстеження мене ознайомлять із тематикою питань, що будуть мені поставлені;
  3. Я маю право на будь-якому етапі дослідження відмовитись від подальшого його проведення.
  4. За результатами дослідження буде складена довідка, яка разом зі всіма матеріалами буде передана ініціатору дослідження.
  5. Проінформований(на), що дослідження не зашкодить моєму здоров’ю.

Інформую, що не перебуваю в жодному з наведених нижче станів:

  • гострий період соматичних та психічних захворювань;
  • гострий больовий синдром, інтоксикація організму;
  • захворювання, що супроводжуються вираженою серцево-судинною, дихальною недостатністю;
  • травми, анатомічні дефекти та обмороження пальців рук, ампутація верхніх кінцівок;
  • вроджене чи набуте слабоумство середнього та важкого ступенів;
  • регулярне вживання сильнодіючих препаратів або психотропних речовин, що впливають на функціонування центральної нервової, серцево-судинної чи дихальної системи;
  • перебування у стані вагітності;
  • перенесення інфаркту та/або інсульту за останній рік.

Я висловлюю згоду на проходження мною дослідження з використанням поліграфа та зобов’язуюсь не протидіяти цьому дослідженню.

Мені роз’яснено, що будь-яка протидія з мого боку (завдання собі болю, вживання медичних чи інших препаратів, медитація, психологічні прийоми та інше) матиме наслідком зупинення проведення дослідження та інформування ініціатора дослідження про спроби протидії.

Даю згоду на обробку своїх персональних даних ___________________.

Своє рішення приймаю добровільно, без примусу, тиску чи інших незаконних засобів впливу на мене з боку сторонніх чи заінтересованих осіб.

Я вільно володію українською та російською мовами. Я особисто обрав(ла) _____________________ мову для проведення дослідження.

Проти використання під час дослідження аудіо-відеозапису не заперечую.

Мені роз’яснено наступне:

  1. Тривалість дослідження в середньому від 1 до 2 годин.
  2. Жодним чином не намагатися протидіяти дослідженню та не створювати умови для спотворення результату дослідження. Спроби протидії та обману завжди виявляються, а такі дії кваліфікуються як протидія дослідженню.
  3. Питання, які задає поліграфолог|, можуть стосуватися не тільки тематики дослідження, а й інших сторін мого життя. Дані питання носять методичний характер, висновки за ними не формуються. При цьому гарантована відсутність питань сексуальних схильностей, політичних поглядів і віросповідання.
  4. Опитування є таким, що не травмує і не шкідливе для життя і здоров’я людини. Процедура дослідження з використанням поліграфу організована за особливими правилами, в ході неї за допомогою поліграфа здійснюється реєстрація і оцінка фізіологічних реакцій людини.
  5. На будь-яке питання, задане поліграфологом, необхідно відповідати коротко і односкладово (варіанти відповідей: «так» / «ні» / «не знаю»). При цьому одні і ті ж питання можуть задаватися кілька разів, що дозволяє виключити випадкові реакції на деякі з них.
  6. Стаття 63 Конституції України: особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. 

Даю добровільну згоду на передачу всіх матеріалів та результатів дослідження ініціатору дослідження: _______________________

Після закінчення дослідження засвідчую, що претензій до спеціаліста поліграфа та умов проведення дослідження не маю.

  Підпис  _____________________  “___” ___________ 20__ року

Проведення поліграфного дослідження рекомендується лише в присутності поліграфолога та досліджуваної особи із обов’язковою відеофіксацією за умов, що респондент повнолітній та володію мовою на якій буде проходити тест.

Присутність третіх осіб категорично не забороняється, однак негативно впливає на достовірність результату.

За бажанням замовника йому буде надано можливість спостерігати за перевіркою он-лайн.

Проведення досліджень на території замовника можливо за наявності тихого приміщення, стіни повинні бути пастельних відтінків із збереженням кімнатної температури.

Також при цьому потрібен стіл, 2 стільця і електрична розетка.

Оптимальна площа від 12 до 20 кв. м.

ВАП має кабінети в усіх великих містах України, в тому числі декілька кабінетів в м. Києві, що дає можливість паралельно в один і той самий час проводити дослідження по всій території України без додаткових витрат на відрядження для замовників.

Тривалість основної частини дослідження (саме тесту) в середньому складає від 60 до 150 хвилин.

На цьому етапі особа односкладово відповідає на запитання поліграфолога та при необхідності дає свої пояснення.

Окрім цього слід пам’ятати про етап підготовки до дослідження та аналізу, які в залежності від складності варіюються по часу від однієї до кількох годин.

В будь-якому разі висновок за результатами дослідження Ви отримаєте протягом 1 робочого дня після проведення тесту.

Можливо.

Дослідженню підлягають всі факти і знання, які відобразились в довгостроковій пам’яті людини.

Будьте впевнені, що людина запамятала те, що вона:

  1. приймала участь у злочині;
  2. зраджувала;
  3. працювала на конкурентів;
  4. отримувала “відкати” та/або “лівий заробіток”;
  5. вчиняла шахрайські дії.

Для досягнення максимально достовірного результату ми рекомендуємо ставити на одне дослідження не більше п’яти запитань. Більше кількість питань просто суттєво знижує відсоток достовірності результату.

Під ці п’ять поліграфолог розробляє індивідуальну систему тестів, яка містить від 100 до 200 питань. На з’ясування 1  питання направлено біля 35-50 питань в тесті. 

Тест триває від 1 до 2 годин, за цей час більше ніж 200 питань задати просто неможливо. Тривалість тесту понад 2 години не допускається, оскільки людина втомлюється, адаптація призводить до відсутності інформативних реакцій.

Тобто, для того, щоб отримати відповідь на одне питання замовника, поліграфолог зобов’язаний використовувати цілий комплекс методологічних прийомів з метою досягнення максимально достовірного результату. Винятком можуть бути скринінгові (кадрові) перевірки, під час яких питань може бути більше ніж п’ять, але не більше 8-10.

В кожному індивідуальному випадку поліграфолог після вивчення Вашої ситуації запропонує Вам оптимальну кількість питань з максимально коректним формулюванням.

При вирішенні цього питання в першу чергу варто пам’ятати, що дослідження на поліграфі необхідно проводити тільки після отримання письмової згоди.

Запропонувати тест на поліграфі радимо, як можливість для людини спростувати всі підозри та підтвердити правоту своїх стверджень. В жодному разі до перевірки людина не може бути звинувачена.

Обговорення можливої перевірки проводиться спокійно та раціонально, при цьому варто нагадати про користь від проходження тесту.

Якщо Ви не знаєте як краще запропонувати пройти дослідження на поліграфі, спеціалісти Всеукраїнської асоціації поліграфологів завжди раді Вам допомогти!

“Готуватись” зможе, а от обдурити – НІ!

В будь-якому випадку необхідно заздалегідь попередити особу про проведення дослідження.

Підготуватися до перевірки неможливо! Звичайно, в глобальній мережі Ви знайдете чимало способів як «обдурити» детектор брехні, але на практиці вони лише допомагають досвідченому поліграфологу в роботі.

Перед тестом особа може використовувати чималу кількість засобів протидії, але всі ці засоби ми постійно зустрічаємо в повсякденній практиці.

Поліграф – складний і дуже чутливий пристрій. Сучасні поліграфи реєструють до дев’яти рефлекторно змінюваних психофізіологічних параметрів, що забезпечує високу точність результатів.

Помилки детектора брехні – це не помилки пристрою, а спеціаліста-поліграфолога. Недостатня кваліфікація, от що в дійсності може призвести до невірних результатів.

Досвідченого ж спеціаліста не введуть в оману ані лікарські блокатори, ані «народні засоби», ані навіть спеціально навчені люди.

Ми знаємо про всі способи/інструменти/підходи/поради, які містяться в мережі Інтернет та інших джерелах, про способи протидії перевіркам на поліграфі: завдання собі болю, недосипання, десять філіжанок кави/чаю, заспокійливі, абстрагування від дійсності, медитація – для кожного з цих способів протидії є відповідні методи виявлення.

Якщо поліграфолог виявляє протидію, він про це чітко зазначає у довідці, а замовник дослідження вже приймає відповідні рішення щодо особи, яка протидіяла.

Будь ласка, не протидійте, не ускладнюйте собі життя, протидія буде виявлена, а Вам потім потрібно буде шукати виправдання.

Так, можливо.

Поліграфологи ВАП мають великий досвід досліджень, коли людина хоче протестувати сама себе. Такі дослідження проводяться з метою довести свою непричетність до якої-небудь події чи неправомірних дій, в якій особу підозрюють.

Також, останнім часом збільшились випадки проходження поліграфу кандидатами на ту чи іншу посаду за особистою ініціативою. При успішному проходженні, результати дослідження надають людині значну перевагу перед своїми опонентами.

За результатами дослідження на поліграфі Ви отримаєте офіційний письмовий висновок від дипломованого спеціаліста.

ВАЖЛИВО: перед проходженням тесту завжди уточнюйте наявність освіти (диплом держаного зразка) та документи на пристрій – поліграф: технічний паспорт і свідоцтво про відповідність ДСТУ 8692:2016.

За бажанням спеціаліст безкоштовно також надасть Вам поліграму та відеозапис.