Які питання задають на поліграфі при прийомі на роботу?
Які питання задають на поліграфі при прийомі на роботу? Як казав один відомий герой з серіалу: “Брешуть всі!”. І відноситься це до будь-якої сфери життя.
Пн.-Пт. : 8:00-19:00
Сб.-НД. : 10:00-16:00
Коли мова йде про співбесіду на відповідальну посаду, необхідно проявляти пильність і обережність. За оцінками експертів, кожна десята компанія пропонує пройти тест на детекторі брехні. Нагадаємо, що проходження поліграфа – справа добровільна, багато хто вважає його аморальним і асоціальним методом і цілком можуть відмовитися від такої пропозиції роботодавця. Разом з тим у бізнесу є причини пропонувати цю форму тестування.
Перший і найочевидніший доказ на користь детектора брехні: можна виявити кандидатів, які приховують судимості, великий досвід в порушеннях закону, схильність до дрібних правопорушень. Досвідчений поліграфолог швидко виявить спроби обійти неприємні теми і збрехати.
Проте варто враховувати, що стовідсотково ідеальних людей не існує і будь-яку «первинну інформацію» треба уточнювати. Припустимо, на співбесіді запитали, чи привласнювали ви власність компанії. Багато чесних людей будуть змушені відповісти «так»: хтось забрав з роботи ручку, хтось взяв додому документи, щоб попрацювати ввечері, і разом з ними папку-органайзер, яку просто забув повернути. Бувають випадки, коли співробітники забирають робочі ноутбуки для виконання термінового завдання, наприклад, на травневих святах. Всі ці випадки потрапляють під визначення «привласнив власність компанії», але навряд чи вони можуть бути перешкодою для прийому на роботу.
Саме тому на співбесіді з детектором брехні повинен бути присутній HR-фахівець, який подібні співбесіди вже проводив. В описаному випадку досвідчений кадровик введе обмеження: «Ви коли-небудь навмисно присвоювали власність компанії?» І додасть уточнююче запитання: «Вона коштувала більше 1000 гривень?» Саме уточнюючі питання і вміння правильно тлумачити результати перевірки на поліграфі дозволяють прийняти обгрунтоване рішення стосовно кандидата .
Друга мета перевірки на детекторі брехні – демонстрація кандидату «стилю роботи», «способу життя» компанії. Поліграф є символ жорсткої боротьби з брехнею і недомовками, символ прозорості співпраці і взаємин. Вже на співбесіді організація показує майбутньому співробітнику, що тут його чекає абсолютно легальна зайнятість: чесна праця з прозорою оплатою.
Створюючи спочатку такий образ організації, HR формує у співробітника позитивну мотивацію на працю з повною віддачею. Звичайно, якщо враження від поліграфа буде відповідним чином підкріплено. Важливо повідомити кандидата, що тестування проходять всі співробітники компанії, в тому числі керівні посади, – акцент на єдність колективу дуже важливий.
Якщо тестування викликає у кандидата небажаний стрес, переведіть його увагу на те, що саме перевірки на детекторі дають компанії впевненість до кожного співробітника, яка дозволяє компанії виявляти зустрічну лояльність. Зробіть ставку на добре ставлення до кожного працівника і на високу довіру до них.
У незвичайній для себе ситуації людина розкривається повністю, демонструє свої якості найбільш яскраво. І процес перевірки на поліграфі цілком може стати частиною співбесіди. Головне, щоб трактуванням отриманих результатів займалися досвідчений поліграфолог і досвідчений кадровик: на 90% ефективність тестування залежить не від обладнання, а від кваліфікації фахівців, які з ним працюють.
Які питання задають на поліграфі при прийомі на роботу? Як казав один відомий герой з серіалу: “Брешуть всі!”. І відноситься це до будь-якої сфери життя.
Чи законно перевіряти працівників на детекторі брехні? Перевірки на поліграфі при влаштуванні на роботу чинним законодавством не передбачені. Вони можуть бути регламентовані тільки внутрішнім статутом
Залиште заявку і ми передзвонимо вам!
Залиште заявку і ми Вас проконсультуємо